cloud

Letný zážitkový tábor

Img

LETO S miniBODKOU bude a je sa na čo tešiť.

16. ročník: DETSKÉ, RODINNÉ, LETNÉ TÁBORY SÚRODENCOV a detí z CDR, KS, Charít, z pestúnskych a adoptívnych rodín a rodín z celej SR

Miesto tábora: Nitrianska 2 Šaľa a chata Patince. Uzavretý areál z dôvodu zabezpečenia plnej ochrany detí. V prípade len dohodnutých návštev volať 0907274627.

1. Termíny: 

 • 01. 07. – 14. 07. 2023
 • 16. 07. – 29. 07. 2023
 • 31. 07. – 13. 08. 2023
 • 15. 08. – 03. 09. 2023

Voľné miesta pre deti sú stále aj počas prebiehajúcich táborov.

Deti nahlasujte mailom: minibodka@gmail.com
Tel: 0907274627 – Milan

A. miniBODKA sa vždy a riadne postará o vaše deti. Zabezpečí program, dozor a starostlivosť. Vždy asi 2 mesiace pred tábormi máme veľké upratovanie a na posledné dva dni pred táborom, príde firma komplet celú budovu profesionálne vyčistiť. Ak nás chcete kontrolovať pred a počas týchto úkonov, prosíme vás, aby ste zvážili či to má opodstatnenie (potom sa stáva, že keď nás navštívite v čase upratovania, vynesiete verdikt, ktorý nekorešpenduje s tým, či sme pripravení). Lepšie je prísť počas, alebo už v Apríli, kedy ešte nič nie je rozhádzané, nič nepresúvame, všetko je upratané po Vianočnom a Jarnom tábore. Na leto chystáme budovu aj vonkajší areál úplne inak ako na Vianoce. A vždy sme pripravení. Vždy budeme! 16 rokov poctivej práce pre deti. Každoročné dotazníky a spokojnosť s nami zo strán detí a CDR nás vždy posúvajú vpred. S čím nie sú spokojní, to vždy napravíme. VŽDY!

B. Deň nástupu detí do tábora a odchodu detí do tábora sa počítajú ako celé dni. Preto treba deti doniesť v deň nástupu max do 10.00 a v deň odchodu si prísť po deti max do 18.00 hod.

C. Termíny môžete predĺžiť

D. Ak sú deti na programe, často sa nám stáva, že zabudneme, že v tento deň odchádzajú. Prosíme vás volajte ak chcete prísť na konkrétny čas pre dieťa, deti. Volajte dopredu ráno, alebo deň pred tým. Skladba nášho programu je tak silná a veľká, že nemyslíme na deň ktorý je odchodový. Je to dobré aj pre psychiku dieťaťa, aby nebolo smutné. Preto frčíme na programe až do konca. Prosím dajte nám vedieť.

E. miniBODKA disponuje v tábore zdravotníčkou aj detskou lekárkou. Ak máte medzi dospievajúcimi deťmi študentov zdravotníctva, alebo vidíte v deťoch potenciál povedzme animátora, alebo kuchára dajte nám o nich vedieť. Podporíme ich a môžete nám veriť, že budú s podporou spokojní.

F.

 1. Termíny detských táborov sú rozdelené do 14 dňových turnusov, vrátane nástupného  a odchodového dňa. Deti spia v lete v stanoch aj v pevnom objekte. Neposkytujeme deťom luxusné služby, ani hotelové ubytovanie s TV a Wifi. S deťmi sa hráme zážitkovou a terapeutickou formou. Sme rodinný typ.
 2. Doprava do tábora samostatne.
 3. Nahlasujte deti mailom so stručným opisom.
 4. Poistite si deti pred nástupom do tábora pokiaľ nie je dohodnuté inak. Sme otvorený 24 hodín denne celé dva mesiace so stálou službou pre deti, ktoré súrne potrebujú nevyhnutnú pomoc ( sú týrané, zneužívané, zanedbávané, rodičia sa nevedia z rôznych závažných príčin postarať o dieťa/deti, alebo sú iným spôsobom bezprostredne ohrozené na živote). Tábor je najkrajšia forma pomoci v ich najťažších chvíľach, ktoré žiaľ nedobrovoľne prežívajú.
 5. Deti ktorým sa nerefundujú náklady, poistenie aj celý pobyt v tábore na celé dva mesiace hradí miniBODKA o.z.automaticky. Ide o deti ktoré sú bezprostredne ohrozené na živote a ktorým sa u nás poskytuje už od nášho vzniku ochrana a zázemie po celý rok.
 6. Zmluva o poskytnutí služieb sa posiela poštou, alebo sa vypisuje priamo na mieste, tesne pred nástupom detí do tábora.
 7. Podmienky, iné termíny, predĺžené, skrátené a ďalšie požiadavky konzultujte mailom: minibodka@gmail.com, alebo telefonicky na: 0907274627 

2. Tábory sú rodinné a nekomerčného charakteru. Sme otvorený 24 hodín denne celé dva mesiace so stálou službou pre deti, ktoré súrne potrebujú nevyhnutnú pomoc ( sú týrané, zneužívané, zanedbávané, rodičia sa nevedia z rôznych závažných príčin postarať o dieťa/deti, alebo sú iným spôsobom bezprostredne ohrozené na živote). Tábor je najkrajšia forma pomoci v ich najťažších chvíľach, ktoré žiaľ nedobrovoľne prežívajú.

3. Základné informácie o programe: celodenný program, ubytovanie v pevnom aj v stanovom type, 6 až 7 x denne strava, pitný režim neobmedzený, zdravotný a pedagogický dozor, animátori, 2x výlet + vstupné, osobné odmeny, hrový a výučbový materiál. Systematická, celodenná, liečebno-terapeutická práca formou zážitkou a hier s deťmi s hydro, kanis a hypo terapiou. Chýbať nebudú také vychytávky terapii, akými sú: hudba, pohyb, voda. Navštívime aj ZOO v Bratislave, Bojnice a farmy s koníkmi v okolí Šale.

Program pozostáva z každodenných ateliérov, ľudová tvorba, ručné práce s materiálom, kanis, hypo a muziko terapia, súťaže a hry v prírode, táboráky, hranie na hudobných nástrojoch, výučba, diskotéky, základy – výučba na PC a AJ, pomoc prírode, turistika, športy, nočné hry v teréne, tanečné a spevácke súťaže – večerné gala programy, indiánske a rozprávkové dni, deň prežitia v prírode, cykloturistika, špecializované programy pre súrodenecké skupiny, prírodný bazén, stany, turistika, spoločné programy s miestnymi obyvateľmi a pozvanými hosťami a všeličo ešte čo sa dá v lete robiť.

4. Interaktívny dvor

Cieľom je aby sa deti v tábore zapojili do rôznych štruktúr tábora a toho, čo náš typ táborov aj priamo ponúka:

 1. Enviromentálne práce / životné prostredie. Vypestovať u detí pozitívny vzťah k zeleni hravou, zážitkovou formou. Enviromentálne aktivity zamerané na ochranu životného prostredia.
 2. Zapojiť deti do výsadby ovocných stromov, okrasných drevín, stromov a kríkov, kvetín a samozrejme zeleniny v spolupráci s miestnymi združeniami a spolkami.
 3. Dopestovať si v našej záhrade zeleninu.
 4. Získať vzťah ku zvieratkám a starostlivosť o nich.
 5. Dni remesla a služieb. Vedieť sa správne rozhodnúť pre výber povolania. K tomu nám slúžia rôzne pracovné a vzdelávacie dni.
 6. Varenie, pečenie a sebaobslužné činnosti.

5.Telefónne kontakty do tábora:

Michal Palka: 0903489665 a a Milan Daniel 0907274627

Poskytovanie informácií o deťoch každý deň od 9 -10.00 hod. a od: 17 do 18.00 hod. V súrnych prípadoch NEPRETRŽITE! 

6. Nutné veci/oblečenie do letného tábora:

Deťom dajte len staršie veci. Nie NOVÉ !!! Deti si nevedia zapamätať svoje veci a často sa stáva, že si aj medzi sebou zamieňajú. My deťom veci neustrážime práve preto, že sa k nim nehlásia (aj keď im každý deň veci pripomíname, ukazujeme).  Prípadne im veci označte fixov a máme tak možnosť bezpečne a na istotu nájsť majiteľov vecí.

1x pevná obuv, 1x botasky, 1x papuče, 2x tepláky, 2x mikina, 1x rifle, spodné prádlo aspoň 5 až 7 ks, ponožky 7 párov, plavky 1x, uteráky 2x, hygienické potreby, 7x tričká, 2x tielko, fenistil, opaľovaciu masť, plavky, slnečné okuliare, baterku-svietidlo.

7. Čo si dieťa nemá brať do tábora – DODRŽUJTE TO !!!

Deti z 12 životov, alebo deti ktoré k nám donesú úrady na dočasku takéto veci nemajú. No deti z detských domovov áno. Počítač, mobil, tablet, elektronické hry, žiadne cennosti, drahé veci (oblečenie, obuv, retiazky). A to ani vtedy, pokiaľ sa s vami dohodne, že na vlastnú zodpovednosť. Jednoducho nič z menovaného. Ak zistíme, že dieťa má niečo z tohto, bude okamžite poslané späť do detského domova. Našou úlohou je deťom pomôcť cez pripravený program a nie s nimi zápasiť o telefóny a ich nezáujem s tým spojený. Mp3 mať môžu.

8. ZDRAVOTNÉ INFO:

Nutné informovať (pokiaľ dieťa nie je v našej databáze) aj pri nástupe dieťaťa o jeho stave, liekoch. Uvádzať pravdivé fakty a nič nezatajovať o psychickom, duševnom a zdravotnom stave. Potvrdenie od lekárov (že je dieťa schopné táborového pobytu) je samozrejmosťou. Pri veľkých počtoch detí, môže aj zariadenie na jednom papieri s uvedeným zoznamom detí s dátumom narodenia a r.č,. uviesť, tzv. čestným prehlásením, že prostredie z ktorého detí sú nie je nijak infekčné, ani deti samotné nemajú prenášavé, infekčné choroby. V roku 2018 sa nám po prvý krát na tábore stalo, že dieťa malo okamžitú alergickú reakciu na uštipnutie nejakým hmyzom. Nemali sme informácie o hmyze, ale ani o tom, že by dieťa bolo alergické. Neprejavil sa žiaden opuch, ani nič tomu podobné. Skôr svrbenie a hnisanie rozškriabaných rán, až potom opuch. Ich rozšírenie po tele bolo tak rýchle, že nás to zaskočilo. Takmer zo dňa na deň pribúdali vo veľkom množstve. Ošetrovali sme ich ako nám bolo povedané. Nič nezaberalo. Stanovisko lekára bolo, že muselo ísť o druh hmyzu (pravdepodobne pavúka) ktorý nevedia presne určiť. Pavúk mohol prejsť cez rastlinu jedovatú, alebo len malé uhryznutie stačí ako reaktívnosť. Liečba dieťaťa bola na hospitalizáciu. Nebolo v ohrození života, avšak rýchlosť rozšírenia hnisavých, malých rán bola obrovská. Tomuto nevieme a ani nemôžeme predchádzať. Klíma aj prostredie v ktorom žijeme sa za posledných 10 rokov veľmi zmenili. Máme tu takmer tropické počasia. Deti majú rôzne reakcie a nemusia byť na toto rezistentné. Prosím vás, buďme aj v tomto smere tolerantní. Stalo sa nám totiž, že sme dostali neadekvátne agresívnu, hubovú polievku od náhradných rodičov jedného z detí, ktorému sa toto prihodilo.   

Pre deti, ktoré postihli veľmi ťažké životné, osobné, rodinné katastrofy je pripravený špeciálny program 12 ŽIVOTOV (viac o tomto programe v menu). Môžeme bezpečne sľúbiť, že cez tento program dokážeme pomôcť mnohým deťom vyrovnať sa s traumami. Aj preto je tento náš autorský program stále jeden z najlepších, aký sme kedy využívali a robili v prospech uzdravenia detí.

Lektori, animátori, asistenti, radcovia, priatelia, odborný tím: Milan Daniel, PhDr. Mgr. Siard Dušan Sklenka, Ing. Marika Korčušková, Mgr. Václav Pápež, Mgr. Stanislav Markulík, Mgr. Michal Križák, Mgr. Alenka Ostrihoňová,  Michal Palka, Doc. PhDr. Daniela Giertlová PhD.

9. Hygiena a dostupnosť hygienického vybavenia.

Náš areál disponuje 6 WC plne splachovacími a 2 sprchami. Do troch dní, nefunguje ani jedno z nich, nakoľko deti do WC hádžu rôzne predmety a mimo iného aj oblečenia. Každý rok nás vyčistenie stojí nemalé prostriedky, pretože predmety upchajú celú odpadovú časť. Príde stroj s kamerou a ten to odhaľuje. Rozhodli sme sa v lete využívať aj latríny ktoré sú plne zdravotne nezávadné každý deň kontrolované. Ich súčasťou je klasická WC doska a samozrejme ošetrovanie neagresívnymi chemikáliami, tzv baktériami. V roku 2019 nám pribudnú aj mobilné WC.  Sprchy upchávajú rôznymi predmetmi od sponiek, vlasov až po intímky. Nemôžeme stáť nad staršími deťmi a dozerať na nich čo robia na WC a v sprche. Dozeráme len na to, aby si hygienu robili. Rovnako tak to platí o ich schopnostiach dodržiavať osobnú hygienu. Preto sa snažíme byť veľmi tolerantní a vymýšľame niekoľko spôsobov ako deti viesť a naučiť ich osvojiť si základné hygienické návyky. Vieme, že to mali ťažké v podmienkach v ktorých boli pred tým.  Sprchy aj Wc majú k dispozícií 24 hodín denne.  

10. Kuchyňa.

Keďže areál je bývalá reštaurácia, sme výborne vybavení. Dostupnosť potravín je vždy čerstvá. K tomu nám pomáha tesco, kaufland a náš hlavný sponzor LIDL. Okrem nich nám nadstavbu dopĺňajú naši priatelia, darcovia, známy. Počet detí nám často kolíše preto, lebo všetky potrebujú pomoc a my nerobíme výnimky. Preto je pomoc z vonka veľmi dôležitá.  V kuchyni majú možnosť systémom skúšať a učiť sa, pôsobiť aj deti. Majú služby, robia nákupy a sú pomocníkmi kuchárom. Stravu nemáme striktne danú na R/D/O/O/V. Máme ju podľa potreby často aj viac ako 8x denne. Sme totiž za to, že strava je pre deti veľmi dôležitá a pokiaľ nám to prostriedky a darcovia umožnia, deťom doprajeme k základnej stravnej jednotke aj nadstavbu a to v podobe veľa ovocia, zeleniny, zeleninových a ovocných šalátov, pečenia a varenia takých pochutín, ktoré deťom urobia radosť ak sú navyše.

Jedálny lístok

Zobraziť jedálny lístok

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!