cloud

Motorkári deťom

Img

2. ročník otvorenia detských táborov

ORGANIZÁTOR: Motoklub Paddok Palárikovo a miniBODKA Šaľa.

Milé deti. Aj pre vás prídu k nám do areálu silní a dobrí chlapi, silné a dobré ženy z ešte väčším, silným srdiečkom na suprových motorkách, otvoriť 13 ročník našich rodinných táborov.

Mottom tejto akcie je posolstvo: Všetky dobré zásady sú už na svete, treba ich len uplatňovať. My ich uplatňujeme v prospech vás deti, pretože sme sa tak rozhodli ako dobrovoľníci už pred mnohými rokmi. Budeme v tom pokračovať naďalej, pretože veríme, že dobro má zmysel iba vtedy, keď sa uplatňuje.

Areál bude sprístupnený len pre účastníkov tejto akcie. Deti do tábora prídu až 1.7.2018. Budeme tam teda len my organizátori a vy účastníci – motorkári. Na prvom ročníku bolo 33 motoriek. Verím, že nás bude tiež požehnane aj na tomto druhom ročníku. Ide o symbolický prejav solidarity s deťmi.

Program:

10.00 – 10.45 príchod (občerstvenie: guláš, chlebíčky, pogáčky, malinovka)
11.00 slávnostné otvorenie (prestrihnutie pásky) táborov, odchod na spanilú jazdu

Spanilá jazda: Šaľa, Močenok, Hájske, Nitra, Mojmírovce, Poľný Kesov, Jatov, Tvrdošovce, Palárikovo (prestávka, občerstvenie, prehliadka kaštiela). Z Palárikova do Selíc, Trnovec nad Váhom, Šaľa mesto – prehliadka motocyklov na námestí a do areálu miniBODKA (občerstvenie, hudba, klobáska, guľáš, chlebíčky, pogáčky)

13 – 14.30 (podľa toho kedy prídeme do areálu) bude po príchode všetkých motoriek: AUKCIA ručne, mnou vyrobeného diela (ozembuch). Jediný na svete (garantované). Vyrobený špeciálne na túto akciu. Kupcovi sa osobne doručí domov. Celý výťažok pôjde na potraviny do tohtoročných detských táborov. Licitovanie začína od 200 EUR a pridávať sa môže po 10 eurách.

1. Počas celej akcie bude možnosť si zakúpiť tričká s logom miniBODKY. Výťažok pôjde celý na podporu liečby detí cez program 12 ŽIVOTOV

Príhovor organizátora pre motorkárov.
Naši dobrovoľníci sa počas roka venujú systematicky deťom, ktoré postihli rodinné tragédie, katastrofy s následkom smrti jedného, alebo oboch rodičov. Týmto deťom poskytujeme asistenciu na školách aj v náhradných rodinách. Podporujeme sa ako tím dobrovoľníkov navzájom, cez naše práce, cez priateľov, rodiny, 2%, známych a cez nové kontakty. Kto môže a chce, pomáha.

HISTÓRIA STRETNUTIA MOTORKÁROV v miniBODKE JE EŠTE KRÁTKA, ale stojí za to si ju pripomenúť: Na prvom ročníku sa nás stretlo 33. Predstavili a uviedli sme do života Nové logo pre motorkárov? Prečo až teraz? Pred viacerými rokmi som si adoptoval 6 deti. Musel som prestať jazdiť. Motorka má 28 rokov a musela ísť na odpočinok. Teraz keď sú už traja dospelí a samostatní a 3 skoro dospelí, už trošku môžem a tak som sa rozhodol niečo pre to urobiť. Sfúkol som prach z motorky, urobil nevyhnutné opatrenia na rozbehnutie motorky a vualá, išla, ide, bŕm, bŕm 🙂 Hneď po tom som začal s výrobou loga. Vždy to bol môj sen. Logo som vytváral s úmyslom, aby sme boli rozoznateľní a poznateľní aj v zahraničí. Ľudové kroje, ich vzory, farby a techniku v zahraničí poznajú. Je to akési poznávacie znamienko Slovenska. Prečo by sme niečo také, nemohli mať na svojich bundách, oblečeniach. Niečo čo nebude orientované na lokalitu, ale na krajinu ako celok. Krojované vzory sú národným dedičstvom a je to jedno z najkrajších dedičstiev na svete. Po úprave, by sa vám mohli páčiť, či už ako len na tričkách, alebo aj na motorkárskom oblečení, prípadne na motorkách. Stalo sa a tričko s jednofarebným vzorom uzrelo svetlo sveta práve na prvom ročníku. Bude súčasťou aj druhého ročníka. Tento krát už pôjde o plne farebné logo.

S pozdravom
Milan Daniel, predseda a organizátor

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!