cloud

Pomáhajme spolu

Img

Dokumenty na stiahnutie

miniBODKA nie je rozpočtové ani dotované združenie. Vo všetkom čo robíme sme dobrovoľníci s veľkou praxou. Máme svoje životy a zamestnania a z voľby rozumu, citu a empatie sme sa rozhodli pomáhať už od roku 1994 a od roku 2007 pod združením miniBODKA. Pomáhajte aj vy spolu s nami konkrétnym rodinám anonymne aj verejne. Radi vás odprezentujeme aj verejne, alebo anonymne vás zoznámime s deťmi, ktorým pomáhate. My to sami finančne, ani materiálne nedáme nikdy. Nestojí za nami nikto zo zahraničia, ani nikto z politiky. Sme len takí, ako nás vidíte. Sme pri deťoch, ktoré nás potrebujú. Nič viac, nič menej. Pomoc nie je pre nás, ale pre nich. My zabezpečíme vždy transparentnosť, čestnosť a okamžitú prístupnosť pomoci deťom.

Pomôcť nám môžete DAROVANÍM 2%, ktoré vždy používame na detské tábory, konkrétne na potraviny, sladkosti, hračky a lieky. Počas roka ich tiež využívame na školské pomôcky, podporu športovo a kultúrne nadaných detí (zakúpime športový materiál, obuv, lopty, alebo tanečné úbory, hudobné nástroje a pod.).

Pomoc počas roka:

Finančné príspevky:
podpora jednotlivých činností a aktivít (viď menu), podpora konkrétnych detí, konkrétnej práce dobrovoľníkov v teréne.

Registrované číslo účtu:
IBAN: SK41 0200 0000 0023 0200 4858 SWIFT: SUBASKBX

Potravinový materiál:
maslo, múka, olej, masť, cestoviny všetkých druhov, ovocie, zelenina, sladkosti, trvácne potraviny všetkých druhov, zaváraniny, mäsové výrobky, hydina, vajcia a pod.

Osobný materiál pre novorodencov a deti:
obuv, oblečenie, kočíky, plienky, hračky, potraviny, vitamíny atď.

Osobný materiál pre mládež:
obuv do veľkosti 44, mikiny, tričká a nohavice M, S, L a XL. Ponožky a spodné prádlo.

Osobný materiál pre dospelých mužov a ženy:
obuv všetkých veľkostí

Hygienický materiál:
mydlá, pracie prášky, šampóny, dezinfekčné a čistiace prostriedky, kozmetický a drogistický materiál, osobný hygienický a toaletný materiál, toaletný papier, hygienické vreckovky, servítky, prostriedky na umývanie podláh a riadov, náplne do wc atď.

Výčbový, kresliaci a výtvarný materiál na detské tábory a akcie denného centra:
výkresy, farbičky, farby, fixky obyčajné aj na textil, krepový papier, stužky, lepidlá, nožnice, jednofarebné látky, textílie..

Nutne tiež potrebujeme lieky a zdravotnícky materiál:
Detský paralen 10 krabičiek, ibuprofen 200 a 400 z každého 10 krabičiek. 7 ks teplomerov, dezinfekčné roztoky (ajatín, alebo iný na čistenie rán), obväzový materiál, vitamín c 200, alebo 500 mg, 25 krabičiek s príchuťou, octanovú masť, alebo veral gel z každého po 5 kusov, kvapky do nosa a uška detské pre 2 až 5 ročné deti a aj staršie deti z každého po 5 ks. Sprej do hrdla 10 ks.

Žiadosťou, prosbou o pomoc a tiež jej prijatím od vás, dávame najavo, že chápeme vážnosť situácie. Priznávame tým, že nie sme tak silní, aby sme mohli poskytnúť pomoc len z vlastných zdrojov a že vec nezvládneme len vlastnými silami. Dobrovoľníctvo je naše vlastné, osobné rozhodnutie pomáhať. Je to Dar našej osoby, nášho angažovania sa a dar našej práce. Veríme dobrovoľníctvu, ako nezištnosti poslania. Veríme nášmu úsudku aj našej disciplíne v tomto poslaní. Veríme, že s vašou pomocou, môžeme napĺňať poslanie a ciele efektívnejšie, rýchlejšie s okamžitou reakciou dostať pomoc k prijímateľovi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!