cloud

2% VY a DETI

Img

V roku 1994/1995 ešte ako vojaci slúžiaci na letisku vo Vajnoroch v Bratislave sme začali chodievať do nemocníc a detských domovoch hrávať divadielka a spievať piesne, aby sme ich rozveselili. Ich. Áno, oni síce mali svoje mená, ale nemali kamošov. Na Vianoce ležiaci malí pacienti v nemocniciach, alebo osirelí súrodenci v detských domovoch zostávali samy. Nechceli sme aby to tak bolo. Tak sme ich rozveseľovali  divadielkami, predstaveniami, piesňami a humorom. V roku 2007 sme založili združenie miniBODKA, ktorého úlohou je združovať dobrovoľníkov pre výkon dobrovoľníctva. Vyprofilovali sme činnosť občianskeho združenia na pomoc deťom, mládeži, rodinám tak, aby bola vždy adresná, presná, účelná a hlavne uskutočnená, pretože slovami im nepomôžeme. Skutkami áno.  Žiadne kancelárie, autá, cestovné náklady, služobné cesty, ani kancelárske potreby, neplatíme a nikdy sme NEPLATILI z darovaných 2% nič také. Nie sme ani nikým skryto podporovaní, ani dotovaní. Vaše darované 2% a vaša pomoc, majú vždy konkrétneho adresáta. Na tomto mieste obdarovaných/adresátov nájdete. A buďte si istí, že sú to skutočné príbehy detí a rodín a za nimi aj pred nimi naša práca pre ich krajšiu budúcnosť. Môžeme si dovoliť napísať, že si stojíme za svojou prácou a teda aj za tým, že tieto deti už sú a budú na tom čo sa kvality života týka lepšie. ĎAKUJEME ZA KAŽDÚ POMOC.

Resumé 2% za predchádzajúce obdobia.

V roku 2009 sme sa mohli po prvý krát uchádzať o 2%. Prišli v objeme: 738,03.-€. 2010 sme dostali: 515,97 €.  2011 to bolo 3553,13 €.  2012 to bolo 3651,98 €. 2013 sme prijali 5497,82 €. 2014 sme dostali 4290,96 €. 2015 sme pre chybu v účtovnej uzávierke dostali 0. Daňový úrad bol veľmi nekompromisný a neuznal nám ani opravný prostriedok (doklad o pochybení banky). V roku 2016 sme dostali 2052,62 €. 2017 sme dostali 2800 EUR. V roku 2018 sme dostali 2950 EUR. V roku 2019 sme dostali 3200 EUR

Konkrétne použitie Vášho daru nie len 2%, ale aj osobitných darov:

1) Pomoc a podpora na základných školách po celom území SR (učebné a materiálne pomôcky, strava, edukačné a poznávacie výlety, škola v prírode, podpora športových  a kultúrno-spoločenských talentov, špeciálne pomôcky a asistencia k učiteľom)

2) Detské tábory v ktorých sa tieto deti stretávajú niekoľko krát do roka v našom centre v Šali. Hradíme si stravu, materiál a lieky. Decká tieto tábory milujú. Cez formu detských, tématických ART táborov JAR/LETO/JESEŇ/ZIMA, víkendových a prázdninových pobytoch a počas dní pracovného voľna a pracovného pokoja, deti môžu prísť sem a prežívať detstvo o ktoré prišli. Okrem toho využívame množstvo techník na liečbu a uzdravenie detí. Náš autorský projekt www.12zivotov.webnode.sk má v tomto smere vynikajúce výsledky. Na našich táboroch nikto nie je smutný. Už nesmie byť smutný ako tomu bolo v minulosti. U nás sa každý s každým baví, zapája do činností a chodu tábora. Preto sú tieto tábory výnimočné v tom, že si ich deti aj samé prispôsobujú tak, aby sa dobre cítili. Varia, perú, žehlia, zdravší pomáhajú handicapovanejším, pomáhajú so stravou, prácami na dvore, vytvárajú spolu s nami program a obsah programu, tešia sa a sme tu ako jedna rodina. Funguje to.

3) Malí, ale veľkí bojovníci. Ich príbehy sú skutočné. Mená sú nahradené, avšak prvé písmenko je pravé. To preto aby som nezabudol, pretože, ak by ste mali záujem pomáhať týmto deťom počas roka, ich skutočné mená vám posuniem a poskytnem vám všetko čo potrebujete a môžete vedieť. Vieme o ich záľubách aj o tom, čo majú radi. Poznáme ich osobne.

Janka 3 rôčky. Je malé, krásne dievčatko ktoré vplyvom alkoholu, drog a zanedbávaniu muselo opustiť rodinu aby vyrastalo v druhej. Janke budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Dalibor 1,5 roka. Malý, utešený chlapček ktorý prežil týranie a zanedbávanie. Ak by mu nepomohli, už by tu nebol. Daliborkovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Tomáško 3 rôčky. Prežil brutálne zaobchádzanie s ťažkými následkami. Tomáškovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Dominik 4 rôčky. Narodil sa ako nechcené dieťa a tak sa aj k nemu správali. Do konca života bude mať následky. Deniskovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Katarínka 3 rôčky. Narodila sa do rodiny v ktorej bol alkohol a fet skazou celej rodiny. Katarínke budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Marianko 2,5 rôčka vplyvom ťažkého osudu stratil oboch rodičov. Mariankovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Margarétka 10 rôčkov je veľmi krásne, múdre a dobré dievčatko. Už od 7 rokov sa starala namiesto rodičov o súrodencov. Detstvo nemala žiadne. Kvôli alkoholu a drogám o detstvo prišla. Rada pomáha s domácimi prácami. Margarétke budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Henrietka 12 rokov. Je veľmi krásne, múdre a dobré dievčatko. Už od 7 rokov sa starala sama namiesto rodičov o súrodencov (má ich 5). Detstvo nemala žiadne. Kvôli alkoholu a drogám o detstvo prišla. V domácnosti často zostávala sama so svojimi súrodencami bez jedla. Rada pomáha s domácimi prácami. Henike budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Jarko 11 rokov. Potuloval sa sám po obci. Pri riešení jeho situácie boli nájdené telá rodičov v značnom ….. Obaja zomreli v byte bez cudzieho zavinenia. Dodnes nevedia čo bolo príčinou. Jarkovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Norbert 8 rokov bol odkázaný na starostlivosť starších, neplnoletých sestier, ktoré samé boli deťmi. Rodičia deti nechali na pospas a odišli. Už sa nevrátili. Norkovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Danko 7 rokov. Rodičia tragicky zahynuli. Dankovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Jurko 8 rokov. Jurko utrpel vplyvom brutálneho zaobchádzania značné poškodenia mozgu, má rečové vady, psychosociálny a motorický vývoj zastavený. Jurkovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov a umiestnenia Jurka do DSS, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Oto 5 rokov. Vyrastal bez rodičov. Nikto nevie od kedy bol doma v byte sám. Nie je známe kde sú. Otovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Janko 9 rokov. Obaja rodičia zomreli na následky choroby. Jankovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Barborka 4. Obaja rodičia zomreli na následky choroby. Barborke budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Ninka 6 rokov. Rodičia neznámo kde. Špekuluje sa, že nežijú z dôvodu vraždy na objednávku tzv. bielych koňov. Prípad Ninky a jej rodičov sa rieši už 3 roky. Ninke budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Andrejko  6 rokov. Rodičia tragicky zahynuli. Andrejkovi budeme pomáhať v novej rodine až do dovŕšenia 18 rokov, resp. do úplnej stability. Liečba bude prebiehať dvomi spôsobmi. 1) 12 ŽIVOTOV: www.12zivotov.webnode.sk. 2) Cez ambulanciu a komplexnú starostlivosť odborníkov. 3) Podpora, pomoc v škole, v rodine materiálna a asistenčná.

Karol 13 rokov. Prežil otrasnú chudobu s fatálnymi následkami na zdraví. Toho času žije u nás, začína nový život. Nastúpil do 5 ročníka ZŠ Šaľa. Snom Kertona je byť pilčíkom v našich lesoch a pomáhať našim lesom.

Paula 21 rokov. Narodila sa s nevyvinutými orgánmi. Žila striedavo v rôznych zariadeniach. Po dovŕšení 18 rokov života skončila na ulici, kde si ju našli asociáli. Využívali ju na ekonomickú trestnú činnosť. O pomoc požiadala sama keď jej išlo o život. Toho času je mimo ohrozenia života. Žije u nás. Jej snom je byť zdravá, šťastná a chce byť chyžná.

Letícia 14 a Simon 13. Súrodenci, ktorí boli týraní, zanedbávaní a žili v hrozných podmienkach. Na ich psychike sa podpísalo neustále ponižovanie zo strany starých rodičov a vlastného otca. Pridalo sa k tomu šikanovanie na škole. Následkom toho bolo úplné zastavenie rozprávania u oboch menovaných. Stíchli na niekoľko rokov a to doslova. Teraz sa učia znovu veriť, rozprávať a nebáť sa. Sú pod našou strechou.

Ďalšie konkrétne prípady detí budeme zverejňovať tak, ako ich budeme riešiť. Zárukou dobrej a kvalitnej práce s týmito deťmi sú uskutočnené skutky, mravenčia práca, vzťah, spolupráca so školami, zariadeniami, náhradnými, alebo pôvodnými rodinami, blízkymi príbuznými, lekármi a zdravotníckymi zariadeniami, súdmi, právnikmi, vami darcami a dobrovoľníkmi z celej SR. Naša práca musí obsahovať mieru, spôsob, poriadok. 1. Musí byť primeraná skromnosťou v konaní. 2. Prispôsobená rýdzosťou citu. 3. Usporiadaná čistotou úmyslu. Nás teší, že našimi sprievodcami v práci pre týchto utrápených drobcov sú: Viera, Disciplína a Humor. Nie nadarmo sa hovorí, že: najsilnejšie srdce, ktoré bije je srdce dobrovoľníka.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!